U derbiju kola, Sarajevo je jučer pobijedilo Borac u Banjaluci rezultatom 1:0 golom Giorgija Guliashvilija.
Nakon utakmice, stigla je posebna posveta iz Bordo kluba.
– Jučerašnju pobjedu posvećujemo našim malim herojima iz Roditeljske kuće u Sarajevu. Draga djeco, ovo je i vaš uspjeh.
FK Sarajevo je pokrenulo kampanju “FK Sarajevo For the Cure”. Kampanja je započela na utakmici protiv Borca u Banjoj Luci i trajat će do kraja oktobra. Igrači su nosili trake na rukama koje su napravila djeca oboljela od raka iz Roditeljske kuće u Sarajevu.
Ovim gestom FK Sarajevo želi podržati djecu koja se bore s rakom i podići svijest o toj temi. Pozivaju sve da se pridruže inicijativi i pruže podršku djeci koja se suočavaju s ovom bolešću.
FK Sarajevo će podržati više fondacija u borbi protiv raka kako bi se podigla svijest i solidarnost u ovoj bitci, poručili su iz kluba.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


