Partizan bolji od Napretka u “nogometu na ledu” (VIDEO)

Nogometaši Partizana su na ledenom terenu u Kruševcu i snježnim uvjetima upisali pobjedu s minimalnih 1:0 nad Napretkom, u 20. kolu Superlige Srbije, nakon povratka s pauze.

Postavljalo se pitanje hoće li se utakmica uopće odigrati jer se na licu mjesta pregovaralo oko odgode zbog čega je početak kasnio.

U 9. minuti dobru priliku propustio je mladi Jović koji se nakon ubačaja Dijabate našao sam ispred vratara, ali je vratar Petrić dobro reagirao.

Zanimljiva situacija viđena je u 20. minuti kada se lopta nakon povratnog dodavanja Filipovića odbila, pa ju je Fejsa promašio i ona završila u korneru.

Uslijedilo je razdoblje inicijative domaćina o čemu najbolje svjedoči podatak da su izveli čak tri kornera zaredom. Odnos na terenu se mijenjao pa je uslijedio još jedan dio u kojem su izabranici Gordana Petrića stvarali šanse, ali nisu radili ništa konkretnije.

Kazna je mogla uslijediti na samom kraju poluvremena, no Ljubomirac je prokockao moguću priliku pucajući ravno u vratara Popovića.

Prvi udarac prema golu nakon povratka u teren uputio je Filipović u 48. minuti, ali je lopta otišla preko gola. U drugom poluvremenu dolazi do još većih problema s terenom, pa su česta proklizavanja. Jedan takav udarac Vujačića izazvao je ozbiljnu opasnost pred golom crno-bijelih, ali je Filipović sustigao Marka Šarića i uklizao, blokiravši udarac.

Konačno, gol je viđen u 61. minuti, kada je Partizan poveo. Riccardo je odlično primio dugu loptu, proslijedio Diabateu koji je precizno pucao pa je lopta pogodila vratnicu.

Mogli su Kruševljani izjednačiti u 76. minuti, no spasitelj je ponovno bio Filipović koji je nakon ubačaja Ljubomirca uspio doći do lopte ispred Stankovića.

Sve je mogao riješiti Bibras Natho u 88. minuti nakon odlične akcije gostiju. Izraelac je već prošao pored vratara, ali ga je s gol-linije izbacio Kerkez!

Ni pet minuta sudačke nadoknade nije bilo dovoljno za promjenu rezultata, a možda i najizgledniju priliku spriječio je Vujačić oštrim prekršajem, zaustavivši kontru domaćina.

Napredak: Petrić – S. Jovanović, Kerkez, Đeković, VukajlovićPutinčanin, Stanković – Ljubomirac, Bastajić (od 71. Knežević), Čečarić (od 71. Rosnup) – Šarić (od 81. Đ. Jovanović). Trener: Dušan Đorđević.

Partizan: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Šehović – Fejsa, Andrade (od 71. Belić) – Dijabate, Natho, Jović (od 77. Menig) – Ricardo. Trener: Gordan Petrić.