Partizan bolji od Vojvodine u dinamičnom derbiju (VIDEO)

Nogometaši Partizana pobijedili su Humsku Vojvodinu u derbiju 17. kola Superlige Srbije s 3-1.

Prvu priliku na utakmici imao je Kalula u 8. minuti nakon duge lopte koju mu je uputio Natho, ali je vratar Tsarević stigao prije igrača Partizana. Potom je na suprotnoj strani nakon kornera glavom ubacio Rosić, ali je to bio lak posao za vratara Acu Jovanovića.

Kalula je ponovno propustio priliku u 22. minuti. Nakon akcije u kojoj je sudjelovalo nekoliko domaćih igrača, Antić je oštro ubacio s lijeve strane, ali napadač crno-bijelih nije uspio. U 34. minuti udarac je okušao i Zahid, no ovaj put je vratar Novosađana bio na mjestu.

Imao je dosta posla za Tsarevi, koji je tri minute kasnije obranio i pokušaj Saldanje, nakon čega Partizan ni nakon dva uzastopna kornera nije stigao do gola.

Do kraja prvog poluvremena Kalula je propustio još jednu priliku pogodivši vanjski dio mreže, dok je vratar Novosađana u nadoknadi vremena zaustavio solidan pokušaj Kanutea s distance.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Campbell u 50. minuti, no promašio je nakon što ga je Vukanović proigrao nakon oduzete lopte mladom Iliću. Odmah potom okušao se i Zukić, ali je s ruba šesnaesterca pucao preko gola.

Nakon naleta Voše, Partizan je poveo u 53. minuti. Strijelac je bio Kanute, koji nije čekao ni sat vremena nakon što je Nathov pokušaj izblokiran, već je iz prve vrlo precizno pucao i pogodio donji kut suparničkog gola.

Uslijedio je pritisak gostiju, ali Campbell iz dva pokušaja, a potom i Nikolić nisu pucali dovoljno precizno i ​​snažno.

Uslijedila je predstava velikih promašaja crno-bijelih. Prvo je u 63. minuti Kalulu napravio još jednu grešku, možda i najveću. Ponovno je pogodio vanjski dio mreže, nakon što je ostao sam ispred vratara Vojvodine kojeg je zaobišao. Tada je Saldaña imao otvoren prostor i pucao ravno u vratara gostiju, a nakon toga ni Mennig nije bio uspješan.

Momčad Igora Duljaja oštro je kažnjena za pogreške. Nakon kratkog centaršuta Zukića s lijeve strane, Nikolić je u 68. minuti udarcem glavom izjednačio.

Postalo je vrlo dinamično. Prvo je Vukanović iz blizine pucao preko gola Partizana, a potom je Carević zaustavio pokušaje Saničanina i Filipovića na suprotnoj strani.

Ipak, ofanziva se na kraju isplatila, jer je Zahid u 88. minuti zabio mrežu. Nakon velike gužve u šesnaestercu ostao je sam i iskoristio tu situaciju.

Georbelidze je u sudačkoj nadoknadi faulirao Saldanju pri ulasku u šesnaesterac pa je dosuđen jedanaesterac za domaće. Brazilac je preuzeo odgovornost i iz jedanaesterca postigao konačni pogodak.

PARTIZANSKI: Jovanović – Stojković (od 76. Filipović), Ilić, Saničanin, Antić – Kanute (od 60. Menig), Belić – Kalulu (od 94. Trifunović), Natho (od 76. Baždar), Zahid – Saldanja.

VOJVODINA: Tsarević – Lazarević, Rosić, Crnomarković, Giorbelidze – Milosavljević, Zukić – Vukanović, Nikolić, Malbašić (od 46. Campbell) – Ivanović (od 57. Radulović).