Partizan deklasirao Virtus za prvu pobedu u Evroligi!

Košarkaši Partizana su u 4. kolu Evrolige došli do prve pobede u Evroligi posle 2014. godine i to na sjajan način. U prepuno Štark Areni deklasiran je Virtus iz Bolonje 90:62.

Kao i u meču sa Milanom, furiozno je kranuo Partizan od samog starta. Već posle nekoliko minuta sau imali dvocifrenu preednost posle serije koševa Nanelija i Madara.

Virtus je u napadu, kao i u svim mečevima Evrolige ove sezone, delovao potpuno bezidejno. Crno-beli se nisu zaustavljali i imali su 27:11 posle prvih 10 minuta.

U drugoj četvrtini gosti su došli do daha i spustili su posle trojke Mikija na -8. Delovalo je tada da će se ponoviti scene kao sa Armanijem, ali Virtus nije iamo tu napadačku snagu da nastavi u istom ritmu, dok sa druge strane Anđušić i Panter su vezali 6 poena za novu ubedljivu prednost. Do kraja poluvremena nastavio je partizan u jakom ritmu i sa 51:32 se otišlo na veliki odmor.

U trećem periodu Virtus je pokušao da promenom odbrane poremeti ritam Partizana i stali su u zonu 2-3. Jesu usporili napadački crno-bele koji su postigli daleko manje poena nego u prva dva perioda, ali Virtus jednostavno nije imao rešenje u napadu kojim bi ugrozio ekipu Željka Obradovića. Na kraju trećeg perioda 69:47.

Četvrti period počinje novom serijom Partizana koji sa 9:0 odlazi na plus 31, i ako je i bilo neke dileme, stavlja tačku na ovaj meč i najavljuje katastrofu tima iz Bolonje na kraju 90:62.

Kod partizana najbolji je bio Naneli sa 20 poena (8/11 iz igre), Lesor i Anđušić po 14 poena.

Kod Virtusa Bako 11, Vims 10.

Posle ovog meča oba tima imaju skor 1-3. Partizan naredni meč gostuju u Viljnusu protiv Žalgirisa.