PISANA POVIJEST: U Bačkoj Topoli će se igrati za plasman u Ligu prvaka!

Nogometaši TSC-a iz Bačke Topole ostvarili su povijesni uspjeh osvojivši drugo mjesto u Super ligi Srbije čime su izborili plasman u kvalifikacije za Ligu prvaka, odnosno siguran nastup u grupnoj fazi Europske lige!

Za to im je bio dovoljan bod na domaćem terenu u derbiju protiv Vojvodine, koji je i ostvaren jer je utakmica završila rezultatom 1-1.

Momčad Žarka Lazetića vodila je nakon jedanaesterca Luke Ilića u 66. minuti, dok je Nikola Čumić izjednačio u 77. minuti susreta.

Nogometaši TSC-a zamalo nisu pobijedili. Činilo se da je lopta prešla gol-liniju, ali se pokazalo da je u ofsajdu na kraju utakmice bio Nemanja Stojić, koji je prije toga pogodio gredu.

Tako je Čukaričkom bila uzaludna pobjeda od 2:1 protiv Radničkog iz Kragujevca na Banoom Brdu.

Oba pogotka za Brđu postigao je Luka Stojanović u 15. i 21. minuti, dok je između ova dva pogotka poravnanje postigao Miloš Vidović.

Tako momčad trenera Karkeza ligu završava na trećem mjestu, ispred Partizana i Vojvodine, te će imati priliku izboriti se za plasman u Europsku ligu, ali i osigurati mjesto barem u Ligi konferencija.

Vjerojatno će mladi nogometaši Čukaričkog u prvi mah biti razočarani kada vide ishod utakmice u Bačkoj Topoli, ali jasno je da je u svakom slučaju ostvaren veliki uspjeh.