PL: Goleada Fulama i Notingema! (VIDEO)

U uvodnim utakmicama 8. kola engleske Premijer lige pobede su zabeležili timovi Fulama i Aston Vile.

Fulam je posle preokreta bio bolji u Notingemu od Foresta sa 3-2.

Na poluvremenu je domaćin vodio minimalnim rezultatom zahvaljujući golu nigerijca Taiva Avonija u 11. minutu.

Drugo poluvreme je donelo mnogo više uzbuđenja i pune mreže golova.

Rezultat je u 54. minutu poravnao Tete, na asistenciju iskusnog Brazilca Vilijana, a ekspresan preokret je samo tri minuta kasnije doneo spektakularnim golom Palinja, posle dodavanja upravo strelca prvog pogotka.

Kao da je tim Fulama uspostavio hronološki red, pa je posle istog vremenskog razmaka, u 60. minutu ovog puta Portugalac bio asistent, a gol je postigao Herison Rid. Ovo je bio njegov prvi gol u Premijer ligi, a postignut je takođe na lep način, volejom.

Konačan rezultat postavio je Luis O’Brajan, koji je smanjio na 3-2, pošto se najbolje snašao usled gužve u šesnaestercu i nakon odbijene lopte matirao golmana londonskog tima Lenoa.

Srpski napadač Aleksandar Mitrović, drugi najbolji strelac ove sezone u elitnom rangu engleskog fidbala, ponovo se našao u startnoj postavi, a igru je napustio u 90. minutu, kada ga je zamenilo ovoletošnje pojačanje iz PSV-a Karlos Vinisijus.

Aston Vila je u daleko manje uzbudljivom meču na svom Vila parku minimalnim rezultatom 1-0 bila bolja od Sautemptona, a odlučujući gol je u 41. minutu postogao Džejkob Remzi.