POBEDA ZVEZDA NA KROVU: Mijatović imao dovoljno vremena da majstorski “razbije” odbranu Voždovca (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde ne staju ni nakon što su nekoliko kola prije kraja prvenstva osigurali naslov, a time i treće sudjelovanje u grupnoj fazi Lige prvaka. Oni su večeras u 4. kolu doigravanja Superlige slavili na gostovanju kod Voždovca sa 2-0.

Trener Milojević nerezultate utakmice koristi za davanje šanse uglavnom mlađim igračima, koji do sada nisu puno igrali, a oni to uglavnom koriste na najbolji način. Na bekovskim pozicijama ponovno su zauzeli Živković i Azarov, a od početka je zaigrao i mladi stoper Leković koji je s Dragovićem činio spoj mladosti i iskustva. Modificirani posljednji bedem upotpunio je i vratar Nikola Vasiljević koji je stao na gol umjesto nezamjenjivog kapetana Borjana i odradio dobar posao u rijetkim prilikama kada je bio tu.

Već na početku utakmice gosti su poveli. U 6. minuti nakon ubačaja Kange iz kuta Aleksandar Pešić glavom posprema loptu u bliži kut gola za prednost od 1:0.

Prethodno je posla imao vratar Katić koji je već u drugoj minuti zaustavio pokušaj Jegora Prutseva.

Nogometaši Zvezde nakon prvog pogotka nisu nastavili u istom ritmu, već se dogodilo suprotno – utakmica se smirila i nije bilo uzbuđenja sve do 25. minute kada je Ivanić nakon kombinacije s Mitrovićem pucao pored gola.

To je označilo početak novog uzleta, no domaći su uspjeli spasiti gol, ponajviše zahvaljujući vrataru Katiću koji je obranio nekoliko pokušaja za udvostručenje vodstva.

Dvaput je zaustavio strijelca prvog pogotka, a ni Leković nije uspio realizirati dobru priliku nakon kornera, kada je promašio prvi pogodak u seniorskom naletu.

Nije uspio niti vjerojatno najatraktivniji trenutak u prvom poluvremenu kada je Lazar Nikolić opalio i pogodio gredu nakon čega lopta zamalo nije prešla gol-liniju. 23-godišnji desni bek maksimalno koristi svoju minutažu u završnici sezone, iako se dobro pokazao i na pripremnim utakmicama tijekom zimskih priprema.

Prvu priliku u drugom dijelu igre imao je Pantović, koji je već u 47. minuti uputio snažan udarac prema golu Vasiljevića, ali zamalo neprecizan. Crveno-bijeli su u ovoj utakmici u plavim dresovima tada zaprijetili preko ubačaja. Najprije je nakon ubačene lopte Kanga Pešić nedovoljno snažno zahvatio loptu, pa je Katić lagano uhvatio loptu, a uz petu Nikolić je oštro ubacio s njegove strane, no obrana domaćih bila je na mjestu pa iz svega je izašao samo kutak.

Uspješan je bio vratar Voćdovca i u 56. minuti, kada je izravno upisao još jednu obranu za svoju momčad, spriječivši Mitrovića u realizaciji velike šanse.

Čim je ušao u igru, prednost je udvostručio Jovan Mijatović koji je u 72. minuti jednim potezom probio bunker domaćina, prevario četvoricu protivničkih igrača i rutinski smjestio loptu u malu mrežicu.

Pet minuta kasnije ponovno je imao dobru priliku zaprijetiti golu na drugoj strani Pantović koji se dobrom fintom oslobodio Kange, ali je pucao preko gola. Ubrzo bi se isti igrač mogao naći i u liniji pomoćnika, da Vasiljević nije odlično intervenirao i nakon ubačaja glavom spriječio Burmaza da postigne pogodak.

VOŽDOVAC: Katić – Zečević, Damjanović, Đorđević – Ivezić (od 81. Stoisavljević), Jočić, Nešković (pd 64. Matić), Đuričić – Pantović, Vujanović – Burmaz (od 81. Kadrić)

CRVENA ZVIJEZDA: Vasiljević – L. Nikolić, Leković, Dragović, Azarov – Kangva (od 60. Nikolić) – Kanga – Prucev (od 64. Mituljikić), Ivanić (od 71. Katai), S. Mitrović (od 71. Mijatović) – Pešić ( od 60. Rakonjac)