Pobjeda Partizana u Kruševcu za prvo mjesto, Kalulu promašio i postigao prvi gol, nevjerojatan autogol Jovanovića (VIDEO)

Nogometaši Partizana pobijedili su u Kruševcu Napredak s 2:0 u susretu 10. kola Superlige Srbije, čiji su sada lideri na tabeli.

Crno-beli sada imaju dva boda više od TSC-a na prvom mestu zahvaljujući jučerašnjem remiju ekipe iz Bačke Topole.

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Napredak, kada je Bojović nakon ubačaja s desne strane pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

Kalulu je u 11. minutu propustio stopostotnu priliku da crno-bele povede. Nakon što je Aranđel Stojković ubacio loptu, golman Savić je odbranio udarac internacionalca iz Konga, ali mu se lopta vratila, kada je promašio nemoguće, poslavši loptu preko gola.

Samo dvije minute kasnije novu priliku za Kalulu ponovno je spriječio vratar Kruševljana. U 20. minuti branič Partizana Stojković napravio je veliku pogrešku kada je glavom nespretno vratio loptu vrataru Jovanoviću. No, iako je Bstajić došao do lopte prije Jovanovića, nije je uspio iskontrolirati i ugurati u gol.

Potom je u 25. minuti Stojković uputio udarac u okvir suparničkog gola, ali je vratar Savić ponovno spasio svoju momčad. Uslijedilo je zatišje koje je prekinuto novom velikom greškom igrača Partizana. Ovaj put u “glavnoj ulozi” bio je Menig. Nakon što mu je Natho asistirao za moguću priliku, pucao je u vratara, a potom odbijenu loptu poslao pored gola.

Nakon brojnih promašaja, Kalulu je u sudijskoj nadoknadi poluvremena konačno debitirao za svoj novi klub i povisio na 1-0. Našao se na pravom mjestu na rubu šesnaesterca i loptu upućenu s desne strane plasirao u gol, nakon što Saldaña nije stigao do nje.

Nedugo nakon što su se igrači vratili na teren, Saldanja zamalo nije povećao vodstvo, jer je udarcem s ruba šesnaesterca uzdrmao stativu domaćeg gola.

Uslijedilo je razdoblje dominacije gostiju, a igra se uglavnom odvijala pred vratima Napretka, ali bez konkretizacije.

Kazna za promašaje mogla je uslijediti u 68. minuti kada je Bojović uhvatio snažan volej nakon ubačaja Ljubomirca, ali se ispriječio vratar Jovanović.

Kalulu se nakon pogotka vratio promašajima. Nakon duge lopte Stojkovića, Saldanja je lucidno proslijedio loptu do strijelca prvog pogotka koji se našao sam pred suparničkim golom, ali je pucao daleko preko gola.

Stefan Jovanović je u 72. minuti Partizanu dao drugi pogodak. Nakon povratne lopte u šesnaesterac, Zahid je poslao loptu pred gol, gdje nije bilo suigrača, ali se našao branič Napretka, koji je na neobjašnjiv način smjestio loptu u mrežu svoje momčadi.

U sljedećem kolu Partizan dočekuje lučansku Mladost, dok Napredak gostuje Radničkom u Nišu.

NAPREDAK (3-4-3): Savić – Đeković, J. Marinković (od 82. Đ. Jovanović), Mršić – Stoiljković (od 56. N. Marinković), S. Jovanović, Jović (od 56. Sadiković), Zlicić (od 76. Blagojević) – Ljubomirac, Bastajić, Bojović (od 82. Stanojlović).

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Kanute (od 76. Nikolić), Belić – Kalulu (od 76. Baždar), Natho (od 69. Zahid), Menig (od 63. Severina) – Saldanja