Fudbaleri Partizana su ispali u kvalifikacijama za Ligu Evrope nakon što su remizirali 2:2 sa Luganom i ispali ukupnim rezultatom 2:3.
Od samog početka bilo je jasno da Partizan pristupa ovim evropskim mečevima na drugačiji način.
Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo prilika, ali se crno-beli ipak uspjeli doći do gola prije odlaska na odmor.
Severin je sjajno prošao dvojicu igrača i asistirao Zahidu, koji je majstorski savladao Grgića.
Drugo poluvrijeme nije krenulo po planu za Partizan, ali su uspjeli preuzeti kontrolu i povesti u 67. minuti preko Markovića.
Poslije gola, domaći su napali, ali su crno-beli odoleli i imali su sreću da Luganin igrač zaradi drugi žuti karton u 88. minuti.
I pored igrača više, Partizan nije uspio postići gol do kraja regularnog dijela, pa je meč otišao u produžetke.
Na kraju, nakon produžetaka, Lugano je postigao gol i izbacio Partizan iz Lige Evrope. Crno-beli sada nastavljaju takmičenje u Ligi Konferencija.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


