Posušje šokiralo Zrinjskog i slavilo u Mostaru

U zaostaloj utakmici Premijer lige BiH Posušje je u Mostaru pobijedilo Zrinjski rezultatom 1:0.

Zrinjski je odigrao loše prvo poluvrijeme. Imali su, doduše, Plemići premoć u posjedu, ali iz tog posjeda nisu napravili niti jednu ozbiljnu situaciju pred golom gostiju.

Na drugoj strani, Posušje je čekalo svoje prilike iz kontranapada, a jednu takvu u pogodak je u 10. minuti pretvorio Gabrijel Boban.

Pored tog gola imali su gosti još nekoliko solidnih prilika, ali se na odmor otišlo pri rezultatu 0:1.

Ulazak Nemanje Bilbije i Petra Mišića u drugom poluvremenu nije donio prevelike napredak u igri Zrinjskog. Nastavili su se jalovi napadi domaćih koje je lako rješavala obrana gostiju.

U 63. minuti Posušje je ostalo s igračem manje nakon što je Dominik Begić dobio drugi žuti karton. Međutim, ni brojčana prednost nije donijela Zrinjskom ništa. Imali su pred kraj utakmice Bilbija i Mario Ćuže dvije poluprilike, ali rezultat se nije mijenjao.

Posušje je na kraju slavilo pobjedu 1:0 i zasluženo odnijelo tri boda iz Mostara.

Na vrhu ljestvice Premijer lige BiH nalaze se Sarajevo i Široki Brijeg s 10 bodova, Posušje je peto s 9 bodova iz 6 susreta, a Zrinjski osmi sa 6 bodova iz 3 susreta.