Bivši njemački reprezentativac – Ilkay Gundogan ponovno je postao igrač pobjednika Premier lige – Manchester City.
Centralni veznjak u dobi od 33 godine dolazi bez naknade nakon sporazumnog raskida ugovora s Barcelonom. Potpisao je ugovor s “Građanima” do ljeta 2025. godine, s mogućnošću produženja na dodatnih 12 mjeseci.
“Sedam godina provedenih u Manchester Cityju bilo je izuzetno zadovoljstvo za mene, kako na terenu tako i izvan njega. Razvio sam se kao osoba i igrač, stvorio poseban odnos s navijačima Cityja i postigao nevjerojatne uspjehe. To je bilo izuzetno razdoblje u mom životu. Vratiti se ovdje je za mene od velike važnosti” izjavio je Gundogan.
Iskusni veznjak napustio je Barcelonu nakon nekoliko godina i vratio se u Manchester City, za koji je ranije igrao uspješno od 2016. do 2023. godine. Tijekom tog perioda odigrao je 304 utakmice, postigao 60 golova i osvojio pet naslova Premier lige, dva FA kupa, četiri Liga kupa, dva Community Shield trofeja, kao i trofej Lige prvaka.
Izvor: ( www.sportskenovosti.net / Fudbalski.com )


