PRED DUEL SA PARTIZANOM: Keln bolji od Dortmunda! (VIDEO)

Fudbaleri Partizana u četvrtak gostuju Kelnu u sklopu 3. kola evropske Lige konferencija, a nemački tim nije pružio najprijatniju najavu ovog duela.

Oni su u sklopu 8. kola Bundeslige dočekali Borusiju iz Dortmunda i slavili sa 3-1 posle velikog preokreta.

Nije izgledalo da će utakmica dobiti ovakav epilog tokom prvih 45 minuta, pošto su na veliki odmor popularni Milioneri imali minimalnu prednost zahvaljujući golu Julijana Branta u 31. minutu.

Koliko ume da bude opasan, Keln je pokazao u roku od samo tri minuta.

Prvo je Hajnc u 53. minutu poravnao rezultat posle ubačene lopte Hektora sa leve strane, a tri minuta kasnije se strelac izjednačujućeg pogotka našao u ulozi asistenta, pošto je iz kornera poslao upotrebljiv centaršut, koji je materijalizovao Štefan Tajgers za ekspresni preokret.

Ni tu se nisu zaustavili domaći fudbaleri, pa je Dejan Ljubičić u 71. minutu preciznim šutem sa oko 17 metara povisio na 3-1.

Konačan rezultat postavio je desni bek Kelna Šmits, pošto ga je lopta nesrećno zakačila prilikom centaršuta i preskočila golmana.

Keln dočekuje Partizan u četvrtak od 21 sat.