Predsjednik Fiorentine Roko Komiso je jedan od vlasnika klubova koji želi da uloži u infrastrukturu kako bi klub napredovao. To je posebno izraženo u Italiji koja zaostaje u tome.
On ističe da njegov klub nema dugove i da su napravili najbolji sportski centar u Italiji “Viola Park”.
– Igrali smo tri finala, nažalost izgubili, izgradili novi trening centar koji se svi dive, u vrhu smo tabele, pa je ukupna ocjena sigurno pozitivna… Imamo tu bolnu tačku, ali fudbalski sistem u Italiji je sramotan, ne samo za nas, već za sve koji žele da investiraju, rekao je Komiso za Gazetu Delo Sport.
On je istakao da njihovi rivali su klubovi koji su u dugovima, iako su osvojili više trofeja.
– Ne zavidim im, jer su do pobjeda došli zahvaljujući apsurdnim dugovima koji su ih skoro odveli u bankrot i prenijeli vlasništvo u ruke investicionih fondova koji nisu povratili svoj novac. Pitam se kako su neki uopšte dobili dozvolu da se takmiče ove sezone. Skoro sam kupio Milan, ali ga je gospodin Li preuzeo, a svi znamo kako se to završilo. Šta ćemo sa Zhangom u Interu? Niko više ne zna gdje je. Onda Juventus, nakon Ronalda, Exor kompanija je morala ubrizgati 900 miliona eura gotovine iako su godišnje prihodovali 450 miliona eura, tri puta više od Fiorentine… Zatim su željeli izbjeći europsku Superligu, na štetu reprezentativnog fudbala. Srećom, taj projekt je propao i fudbal je spašen, rekao je Italijan iz Amerike i dodao:
– Možemo se usporediti s Atalantom. Imali su i bolje rezultate od nas, ali su njihov projekt započeli ranije. Ostalima ne zavidim.
Zamerka navijača Fiorentine je što klub prodaje igrače Juventusu.
– Šta smo mogli raditi kad je Juventus bio jedini klub koji je dolazio s novcem? Za Vlahovića smo postigli odličan posao, najvažniji u ove pet godina. Pogledajte Kjezua. Čitam da je prešao u Liverpool za 12 miliona. Ja sam ga prodao za gotovo 60 miliona eura. Tko je tu napravio dobar posao? Roko ili neko drugi, zaključio je prvi čovjek “ljubičastih”.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


