Prekinut nogometni derbi u Njemačkoj: Navijači teniskim lopticama zasuli teren

Veliki derbi Druge Bundeslige između Herthe i HSV-a bio je prekinut otprilike pola sata jer su navijači teren Olimpijskog stadiona u Berlinu zasuli teniskim lopticama.

Bacali su navijači loptice na teren dobrih 20 minuta i nisu dozvolili da se meč igra pa je sudija povukao igrače s terena pri rezultatu 0:0 u 65. minuti.

“Nova godina, ali problemi ostaju. Nikada nećemo potpisati tvoju ideju o nogometu”, pisalo je na transparentu navijača Herthe, prenosi Klix.ba.

Oni su tako izrazili protest protiv krovne njemačke nogometne asocijacije (DFB), koja je najavila novi plan o privatizaciji klubova, što je u Njemačkoj naišlo na oštre osude.

Utakmica je nastavljena nakon pola sata pauze, a na terenu je i reprezentativac Bosne i Hercegovine Haris Tabaković, koji predvodi napad Herthe, dok je Smail Prevljak na klupi za rezerve.

Plakat im Gästeblock. Danach Applaus im ganzen Stadion. #hertha #HaHoHe #bschsv pic.twitter.com/8SGzDQ6onw