Preokret Real Madrida na Santiago Berbabeu, Kraljevi maksimalni nakon pet kola i ponovo lideri

Real Madrid se vratio na lidersku poziciju La Lige nakon preokreta protiv Real Sociedada u meču 5. kola španskog šampionata.

Hladan tuš za navijačke Kraljesvkog kluba na startu meča. Ander Barrenetxea pogodio je mrežu Kepe poslije svega pet minuta utakmice.

Odlično prvo poluvrijeme završeno je vodstvom gostiju iz San Sebastiana, a dobre šanse imalu su s jedne strane Joselu i Rodrygo, te sa druge Merino i Kubo, a Japancu je poništen i gol zbog ofsajd pozicije.

Tim Carla Ancelottija dolazi do preokreta u dvadeset uvodnih minuta drugog poluvremena.

Fran Garcija upisao je dvije asistencije. Prvo je uposlio Valverdea u 46. minuti, a zatim i Joselua u 60. za nova tri boda Madriđana.

Real se ovom pobjedom vratio na 1. mjesto, prekočivši Barcelonu i sada su lideri sa 15 bodova u pet mečeva i gol razlikom 10:3, prenosi N1 Sport.