Preokret Vrapča na domaćem terenu za veliki korak unatrag Lučkog – fudbalski.com

U zanimljivom dvoboju u Vrapču domaćin je pobjedom uvelike zakomplicirao pokušaj Lučkog da se kvalificira u jedinstvenu treću ligu. Naravno, ništa nije gotovo, no današnja pobjeda bila bi im od velikog značaja, pogotovo jer je Trnje pobjedom nad prvakom Zagorcem preuzelo treću poziciju ligaške tablice.

preokret vrapča na domaćem terenu za veliki korak unatrag lučkog – fudbalski.com

Vrapče je na samom startu utakmice propustilo veliku šansu, odnosno Martinovićev pokušaj glavom odlično je obranio gostujući vratar Razum. Lučko uzvraća preko Čičkovića u 19.minuti. Horvat je dobio sjajnu loptu u dubinu na drugoj pronašao Čičkovića koji je slabo zahvatio loptu i poslao je pored vratiju domaćih.

Najopasniji igrač Lučkog danas, Čičković ponovno prijeti u 35. minuta utakmice. Primio je loptu u šesnaestercu Vrapča te poluvolejom pokušao zabiti, njegov udarac uz pomoć vratnice Ševerdija odbija u korner. Svoju šansu Vrapče je propustilo na isteku prvog poluvremena. Okeke je poslao oštru loptu na petarac, vratar Razum otišao u prazno što je iznenadilo Martinovića koji glavom šalje loptu visoko iznad gola Lučkog.

Drugi dio za Lučko počinje kao iz snova. Duga akcija gostiju završena je pogotkom u mreži domaćina. Brekalo je oštrom loptom pronašao Čičkovića koji sa desetak metara iskosa pogađa suprotan kut i para mrežu domaćeg vratara.

Nakon pogotka Vrapče se budi, a gosti se neobjašnjivo povlače. Rezultat toga pogodak je za izjednačenje domaćih u 60.minuti utakmice. Nakon kornera domaćih u gužvi se najbolje snašao Milinović i pogodio za 1:1. Samo par minuta kasnije Špišić je imao priliku preokrenuti rezultat, no njegov udarac iz izgledne pozicije završava u bloku.

Lučko je posljednjih dvadeset minuta pritisnulo domaćin koji je svoju taktiku temeljio na kontrama. Upravo jedna takva u prvoj minuti sudačke nadoknade urodila je plodom. Tomšić je poslao oštru loptu sa desnog krila na 11 metara gdje ju je dočekao Markušić i zakucao za veliko slavlje domaćina.

Lučko će u posljednja dva kola pokušati izboriti plasman u jedinstvenu treću ligu preko Bistre na domaćem terenu, te u posljednjem kolu na gostovanju kod izravnog konkurenta Trnja. Vrapče u subotu putuje u Petrinju, dok će u posljednjem kolu dočekati Maksimir.