Fudbaleri Partizana će u petak započeti novu sezonu Superlige Srbije protiv Napretka.
Biće gosti jer se stadion u Kruševcu renovira.
Nakon toga, putuju u poljski Lublin na prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Dinama iz Kijeva. Na zahtjev Ukrajinaca, navijači crno-belih neće prisustvovati tom meču.
–FK Partizan obavještava javnost o dogovoru sa FK Dinamo Kijev u vezi sa nadolazećim utakmicama drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona koje će se odigrati 23. jula 2024. godine u Lublinu (Poljska) i 31. jula 2024. godine u Beogradu.Na zahtjev FK Dinamo Kijev, kao domaćina prvog meča zbog ratnih okolnosti u Ukrajni, koji igra svoje mečeve u Poljskoj, i mogućih incidenata među navijačima, posebno nakon putovanja u Rusku Federaciju na turnir, odlučeno je da se na ni jednom od dva meča (u Poljskoj i Srbiji) ne dozvoli prisustvo gostujućih navijača. Ova odluka je donesena uz preporuku i u koordinaciji sa lokalnim vlastima u Poljskoj i uz savjete i odobrenje UEFA. Prema postignutom dogovoru, FK Partizan neće tražiti ulaznice za svoje navijače za meč u Lublinu i apeluje da njegovi navijači ne putuju samostalno u Poljsku. FK Dinamo Kijev će također slijediti isti dogovor i neće imati podršku svojih navijača na meču u Beogradu, na koji ima pravo iako je FK Partizan pod UEFA sankcijama. Ova odluka je prvenstveno donesena radi osiguranja sigurnosti svih učesnika u nadolazećim mečevima i sprječavanja potencijalnih incidenata koji bi mogli posebno uticati na FK Partizan koji je pod privremenom kaznom od strane UEFA. FK Partizan iskreno vjeruje da je ovaj dogovor u najboljem interesu oba kluba i da će biti razumijevanje od strane naših navijača, saopćeno je iz kluba.
Ovaj meč će se odigrati 23. jula.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


