Propast Bajerna, Real preokretom do finala Lige šampiona (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Lige šampiona. Oni su posle spektakularnog preokreta u režiji Hoselua savladali Bajern sa 2:1 u revanš meču polufinala i sa ukupnih 4:3 u dvomeču eliminisali Nemce.

U prvoj utakmici odigranoj u Minhenu bilo je nerešeno 2:2, te bi utakmica ovim rezultatom otišla u produžetke.

Bolji rival u prvom poluvremenu bio je Real, ali je Bajern sačuvao svoju mrežu zahvaljujući sjajnom golmanu Manuelu Nojeru, ali i stativi koja je zaustavila pokušaj Vinisijusa.

u 27. minutu se na povredu mišića požalio ofanzivac Serž Gnarbi, umesto na njega ušao je Alfonso Dejvis i zauzeo mesto levog krila.

Bio je pritajan Hari Kejn sve do 28. minuta, a onda uhvatio fantastičan volej posle kojeg je Lunjin krajnjim naporima intervenisao i poslao loptu u korner.

Baš kao što je velika prilika za Real brenula goste, tako je bilo i u suportnom slučaju nakon Kejnove šanse. Zaigrao je Real ponovo bolje na „Bernabeu“ i mogao do pogotka u 39. minutu. Vinisijus je želeo da centrira, ali lopta nije zakačila nikog, Nojer je intervenisao pa je rezultat ostao 0:0.

U drugom poluvremenu, pretili su i jedni i drugi. Bajern je poveo u 68. minutu Dejvis je odlično ušao u kazneni prostor, namestio loptu na desnu nogu i pogodio malu mrežu.

Posle kornera i gužve u šesnaestercu, Real je došao do izjednačenja, ali gledao se VAR i gol je poništen.

Bajern je u nastavku bio sve bolji i bolji, ali Vinisijus je u 83. minutu imao još jednu šansu ali je lopta otišla preko gola.

u 88. minutu, je usledio izjednačenje. Gađao je Vinisijus ka golu Nojera. Uspeo je Nemac da odbrani prvi udarac, ali je natrčao Hoselu na odbijenu loptu i pogodi za 1:1.

U nastavku je usledio veliki preokret, Hoselu je postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda. Ipak je nakon VARA priznat, što je bilo dovoljno za Realov plasman u finale i pobedu 2:1.