PRVA LIGA FBIH: Slobodi tri boda, Čelik poražen

Nogometaši Slobode pobijedili su u Gradačcu u okviru 5. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine ekipu Zvijezde rezultatom 1:0 te su tako zadržali stopostotni učinak na otvaranju sezone.

Jedini pogodak bio je djelo Dilavera iz 21. minute i on je bio dovoljan tuzlanskoj ekipi da osvoji nova tri boda.

Za razliku od Slobode, Čelik je iznenađujuće poražen na gostovanju kod ekipe Gornji Rahić (3:1).

Domaći su poveli već u prvoj minuti golom Mazića, a Mehmedović je udvostručio vodstvo. Ni u drugom poluvremenu se Čelik nije uspio probuditi, a pred kraj utakmice su primili i treći pogodak. Čelik je u sudijskoj nadoknadi uspio tek postići počasni gol te je tako upisao prvi poraz u prvenstvu.

Bratstvo je rezultatom 2:1 savladalo Mladost u Doboju kod Kaknja, dok je utakmica između Stupčanice i Simm Baua u toku.

Sloboda je prva na tabeli Prve lige FBiH s 15 bodova, dok drugo mjesto dijele Budućnost i Stupčanica koji imaju po 10 bodova.