Prva liga Republike Srpske: Slavlje Laktaša i Rudara, het-trik Popovića na startu

Prva liga Republike Srpske krenula je danas utakmicama prvog kola, a na startu su se negdje prema očekivanjima i sladili domaći.

Laktaši su odlično započeli novu sezonu i sa sigurnih 2:0 su savladali Slobodu iz Mrkonjić Grada. Dejan Glišić je načeo Laktaše, da bi pobjedu ovjerio najbolji strijelac u prošloj sezoni Bojan Marković.

U duelu novajlija u ligi Velež je sa 3:2 savladao Romaniju. Nevesinjci se najviše mogu zahvaliti izvrsnom Momčilu Popoviću koji je postigao hettrik, od čega prvi gol u novoj sezoni u kompletnoj ligi, ali i pobjedonosni gol u 90. minuti. Za Romaniju su strijelci bili Jovica Dačević i Strahinja Pekić.

Željezničar Sport Tim je očekivano krenuo pobjedom protiv Alfa Modriče 3:0. Adonis Bilal je odmah na povratničkom debiju pogodio za 1:0, a uz njega strijelac je bio i Šuput dva puta.

Sigurnu pobjedu ostvario je i banjalučki BSK protiv Leotara 2:0. Miloš Perović i Vukan Đorđević su pogađali za banjalučki klub na novom početku u Prvoj ligi Republike Srpske.

Iako nominovani kao jedni od glavnih favorita za prvo mjesto i ulazak u Premijer ligu, Rudar se dosta namučio na gostovanju u Prnjavoru. Ljubić je odolijevao do 82. minute, a onda Banjac pogađa vlastitu mrežu, a dvije minute kasnije Njamculović na debiju ovjerava pobjedu Rudara.