Nemanja Radonjić se vratio u Crvenu zvezdu nakon 6 godina, kao značajno pojačanje pred Ligu šampiona.
Na stadionu šampiona Srbije, sportski direktor Mitar Mrkela je izrazio zadovoljstvo što brzonogo krilo ponovo igra za klub.
– Vjerujem da su svi navijači Zvezde sretni zbog povratka Nemanje Radonjića, kao što smo i mi. Dugo smo razgovarali sa Nemanjom o povratku u klub. Imala je fantastičnu sezonu u Crvenoj zvezdi kada je osvojila srca navijača. Zaslužan je za prvo učestvovanje Crvene zvezde u Ligi šampiona i vjerujem da će biti jednako dobar kao što je bio prije. Potrebna nam je Nemanjina brzina, dribling, golovi i vjerujem da će nam to svima donijeti. Otišao je iz Zvezde u Olympique de Marseille u rekordnom transferu za taj period. Igrao je kasnije u jakim ligama, u Francuskoj, Italiji, Španiji, sa mnogo nastupa za reprezentaciju. Prilagodio se na visoku razinu i sigurno će odmah doprinijeti ostvarenju ciljeva Crvene zvezde.
Radonjić je presretan zbog povratka kući.
– Iskreno, jako sam sretan zbog povratka, jer mi je velika želja bila igrati Ligu šampiona sa Zvezdom. Nakon RB Salzburga kad smo se plasirali u Ligu šampiona, otišao sam u Marseille, ali sada sam uzbuđen zbog povratka. Igrao sam šest godina u inozemstvu, puno sam napredovao kao nogometaš i spremniji sam nego ikad da pomognem Zvezdi, kako u Europi, tako i u prvenstvu. Željan sam trofeja i uspjeha sa Zvezdom i nadam se da ćemo nastaviti osvajanje duplih kruna i proći u “nokaut” fazu Lige šampiona. Imamo odličan tim za to i jedva čekam ponovo istrčati na Marakanu, rekao je Radonjić koji će nositi broj 49 u Zvezdi.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


