Ristić i Novak odlični u “srpskom” derbiju španske lige

Košarkaši Breogana savladali su na svom parketu Fuenlabradu, u duelu koji je bio karakterističan po velikom broju srpskih igrača, sa 78-70, u 2. kolu španske Endesa lige.

Rezultat se uglavnom menjao u serijama. Breogan je vodio tokom čitave prve deonice, ali su se gosti vratili i druga četvrtina je protekla u egalu, dok su na poluvremenu uspeli da potpuno preokrenu i povedu sa +3 (33-30).

Nastavili su sa dobrim igrama i nakon povratka na parket i stekli +12 u trećem periodu, ali je završnica ipak pripala Breoganu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je reprezentativac Srbije sa nedavnog Evrobasketa Dušan Ristić, koji je postigao 18 poena uz 5 skokova. Od srpskih košarkaša se u dresu gostujućeg tima istakao i Jovan Novak sa 10 poena, 6 asistencija i 4 skoka.

Na drugoj strani je Nemanja Nenadić za Breogan zabeležio 7 poena i 5 skokova, poen manje imao je Marko Luković, uz 4 skoka i 2 asistencije, dok je Stefan Momirov upisao 3 poena.

U pobedničkom timu je najviše poena postigao Skot Bemfort – 18, a dobar je bio i bivši igrač Cibone Toni Nakić sa 13 poena, uz 2 skoka i 4 završna dodavanja.