Roma dobila bitku za Rim (VIDEO)

roma dobila bitku za rim (video)roma dobila bitku za rim (video)

Fudbaleri Rome savladali su Lacio u rimskom derbiju minimalnim rezultatom 1-0, u utakmici 31. kola Serije A u kom su imali ulogu domaćina.

Odlučujući gol u derbiju Dela Kapitale postigao je Đanluka Manćini u 42. minutu utakmice. Bio je precizan glavom nakon centaršuta iz kornera Paola Dibale.

Na taj način je krunisana inicijativa Vičice, koja je uputila čak 11 šuteva ka golu u toku prvog poluvremena.

Pored toga što je ova utakmica svakako najvažnija za navijače, Romi je veoma bitna i u takmičarskom smislu, pošto su sada ostali na samo dva boda zaostatka u odnosu na Bolonju, koja se nalazi na mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Nebeskoplavi su, sa druge strane, sedmi na tabeli sa 46 bodova, četiri manje od Atalante koja zauzima mesto koje vodi u evropska takmičenja.