Rudar nastavio sa sjajnim igrama i savladao Mladost u gradskom derbiju, Zvijezda bolja od Stupčanice u Olovu

U okviru 11. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine danas su odigrane dvije preostale utakmice. U prvom susretu u Doboju kod Kaknja je odigran kakanjski derbi između FK Mladost i FK Rudar. Pobjedu u današnjem susretu ostvarila je ekipa FK Rudar sa rezultatom 3:1.

Ovaj derbi je odlično počeo, te je već u četvrtoj minuti utakmice Goralija pogodio za vodstvo gostiju.

Samo jednu minutu nakon toga Piljug je izjednačio, te je Mladost brzo došla do izjednačujućeg pogotka.

Međutim, već u 12. minuti utakmice Bliznović postiže prelijep pogodak za novo vodstvo Rudara od 2:1. Konačan rezultat susreta od 3:1 postavio je Idriz Džafić koji i ove sezone igra u sjajnoj formi i tako donio Rudaru vrijedna tri boda.

U drugom susretu NK Stupčanica je na stadionu Danac ugostila ekipu NK Zvijezda Gradačac, a konačan rezultat glasio je 3:1 u korist gostiju.

Fačić i Škrijelj su doveli Zvijezdu u prednost u prvom poluvremenu od 2:0, ali je Mehanović smanjio prednost na 2:1 u finišu prvog dijela.

Na početku drugog dijela Zvijezda je ostala sa igračem manje na terenu, a crveni karton zaradio je Mujčić. Međutim, ni to nije spriječilo Zvijezdu da stigne do trećeg pogotka preko Ajdina Mujagića i konačnog rezultata od 3:1.

Mladost – Rudar (K) 1:3 (Piljug 5‘; Goralija 4‘, Bliznović 11‘ Džafić 89‘)

Stupčanica – Zvijezda 1:3 (Mehanović 44‘; Fačić 20‘, Škrijelj 35‘ Mujagić 48‘)