Sadašnji premijerligaš uspješniji od nekadašnjeg: Sloga rutinski savladala Radnik

Plasman u osminu finala ostvarila je ekipa Sloge Meridian koja je danas u Bijeljini savladala Radnik rezultatom 2:0.

Dobojski premijerligaš opravdao je ulogu favorita nad nekadašnjim premijerligašem i sa po jednim golom u oba poluvremena slavio rutinsku pobjedu.

Sloga je golove postizala sredinom oba poluvremena, a prvi je bio djelo Tonija Jovića iz 26. minute susreta.

Konačnih 0:2 postavio je Pavel Baranov u 62. minuti utakmice, nakon čega se rezultat nije mijenjao do kraja.

Sloga se tako pridružila ekipama Zvijezde 09, GOŠK-a, Jedinstva, Laktaša, Sarajeva, Stupčanice, Posušja, Igmana i Veleža koje su ranije danas također ovjerile plasman u osminu finala Kupa BiH.