U Trening centru NS/FS BiH u Zenici, danas je održana press konferencija ženske „A“ reprezentacije Bosne i Hercegovine uoči utakmice UEFA Lige nacija sa Bjelorusijom, a novinarima su se obratile selektorica Samira Hurem, kao i reprezentativke, Melisa Hasanbegović i Amela Kršo.
– Želimo pobjedu i samo pobjeda nas interesuje u sutrašnjoj utakmici. Vjerujem da su igračice spremne i svjesne svega toga. One su te koje su dosta toga u ovome svemu napravile na terenu dobrog. Imamo taj kvalitet i, ono što nas interesuje, jeste da sutra izađemo na teren samo sa jednim ciljem, a to je da dođemo do pobjede, posebno zbog toga što igramo na Bilinom polju i pred našim navijačima, kazala je Hurem, pa dodala:
– Ovdje niti jedna reprezentacija ne odskače puno jedna od druge. Sve četiri reprezentacije su različite i svi su tu negdje, što su pokazali i ovi rezultati. Možda je reprezentacija Bjelorusije najdisciplinovanija reprezentacija, to je nekako i tipično za njih. Drže se odgovornosti, discipline, sistema, ali malo manje imaju tog individualnog kvaliteta, koji možda u svemu tome nije ni pridonio neki bolji rezultat kako bi osvojili što više bodova. Naravno, mi se ne smijemo opuštati, pa ćemo sutra odigrati mnogo bolje, ali nije sporno da je Bjelorusija mnogo kvalitetna ekipa.
Nakon selektorice Hurem, riječ je dobila Melisa Hasanbegović, koja je poručila kako su odrađene neke analize, te je otkriveno gdje su Zmajice u prethodnim mečevima griješile.
– Odradili smo neke analize i vidjeli gdje smo, ajmo reći, griješili i već smo spremni da mi to ispravimo protiv Bjelorusije. Smatram da će biti teška utakmica, jer smo vidjeli šta Bjelorusija može protiv jakih i boljih protivnika nego što su one. Sve je na nama i, ako budemo na našem nivou, smatram da ćemo dobiti bodove koji nam trebaju, kazala je Hasanbegović.
Prema riječima Amele Kršo, sve je u rukama Zmajica, te je dodala kako smatra da ona i njene saigračice sutra trebaju izaći kao jedan tim.
– Sve je u našim rukama i sve zavisi od nas. Kako ćemo sutra izaći na teren, tako ćemo i odigrati utakmicu. Smatram da trebamo izaći kao jedan tim, da izađemo sportski i agresivno, te da idemo po svoj cilj, odnosno tri boda, kako bi došli na prvu poziciju, kazala je Kršo.
Podsjetimo, susret će biti odigran sutra na „Bilinom polju“ u Zenici sa početkom u 19:00 sati, a ulaz za publiku će biti slobodan.


