ŠAMPION RASPLOŽEN PRED DERBI: Rutinska pobeda Zvezde u Ivanjici, Katai dupla asistencija, upisao se Pešić (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde napravili su dobru uvertiru za vječiti derbi s Partizanom svladavši Javor rezultatom 2:0 u 23. kolu Superlige Srbije.

Prvu veću prijetnju gosti su vidjeli u 16. minuti kada je Katai ubacio glavom nakon kornera, no lopta je završila pored stative. Odmah nakon toga domaći su mogli zaprijetiti Borjanu, ali je Campbell pucao pored gola.

Zvezda je bila ofenzivna i konkretna, ali ipak dugo nije bilo golova. Ubrzo je mladi čuvar mreže Manojlović spriječio Bukari da zatrese mrežu, nakon čega ni Pešić, do kojeg se lopta odbila, nije bio uspješan.

Zanimljiva situacija viđena je u 25. minuti kada je Borjan spriječio kontranapad Javora izašavši daleko izvan svog terena i mirno intervenirajući u stilu pravog stopera.

Napokon, Zvezda je postigla pogodak u 38. minuti utakmice. Pucao je Katai, a lopta je pogodila Aleksandra Pešića, promijenila smjer i završila u golu. Službeno je zabilježen prvi pogodak za Zvezdinog razigravača u nastavku sezone.

Na samom kraju prvog dijela igre Milunović je zamalo udvostručio prednost, ali zbog svoje situacije nije uspio po drugi put matirati domaćeg vratara.

Mogao je Dukure ozbiljno zaprijetiti Zvezdi u 51. minuti kada je pucao iz daljine, da Milan Borjan nije bio na visini zadatka i spasio pa je lopta završila u korneru.

Aktualni prvak udvostručio je prednost u 56. minuti preko Mitrovića. Ponovno je u ulozi asistenta bio Katai, ovoga puta puno “svjesniji” nego kod prvog gola. Prošao je po lijevoj strani i “poslužio” znatno mlađeg suigrača za gol.

Mogao je mladi krilni napadač ubrzo zabiti i drugi pogodak, ali nije iskoristio čistu situaciju nakon duplog pasa s Pešićem. Nakon perioda u kojem se činilo da se čeka kraj, u kojem nisu viđene izgledne prilike, a oba trenera su izvršila nekoliko izmjena, Javor je u posljednjoj minuti regularnog dijela utakmice imao priliku prepoloviti zaostatak. . Gigić je petom prevario dvojicu nogometaša u blizini gola, ali se Dragović ispriječio.

JAVOR: Manojlović – Ilić, Kopitović, Obradović, Miletić – Dukure (od 71. Đurić), Adamović (od 87. Vukašinović) – Gojković (od 71. Ratković), Bosić (ocd 87. Eliomar), Campbell (od 71. Tanko) – Gigić.

CRVENA ZVIJEZDA : Borjan – Vigo (od 86. L. Nikolić), Milunović, Dragović, Rodić (od 80. Azarov) – Mijailović (od 66. Eraković), Kanga (od 80. Srnić) – Bukari, Katai (od 66. Kangva), Mitrović – Pešić.