ŠAMPION SAČUVAO ŠANSE ZA EVROPU: Napoli bolji od Monce u utakmici prepunoj efektnih golova (VIDEO)

Fudbaleri još uvek aktuelnog šampiona Napolija moraju u završnici sezone grčevito da se bore za mesto u evropskim takmičenjima naredne sezone.

Prepreku na tom putu su danas uspešno preskočili savladavši Moncu u gostima sa 4-2, u 31. kolu Serije A.

Sada su sedmi na tabeli, sa dva boda manje i utakmicom više od Atalante, koja trenuto igra i zauzima poslednje mesto koje vodi u evropska takmičenja.

Monca je vodila na poluvremenu minimalnim rezultatom, koji je već u 9. minutu postavio Milan Đurić pogotkom glavom nakon centaršuta Zerbina sa leve strane.

Ovakav prvi deo nije nagoveštavao pravu goleadu u drugom poluvremenu.

Očas posla sve sve okrenulo za 360 stepeni. U intervalu od samo šest minuta Napoli je postigao tri gola i došao do potpunog preokreta.

Prvo je Osimen pogodio u 55. minutu glavom nakon “nebeskog” skoka posle centaršuta Anguize.

Dva minuta kasnije Marko Politano je evrogolom doneo preokret, da bi Zjelinski još lepšim pogotkom, nakon što se lopta odbila od prečke, povisio na 3-1 u 61. minutu.

Ni tu nije bio kraj rolerkosteru golova. Kolpani je odlično odmah na drugoj strani naciljao malu mrežu i smanjio na 3-1, da bi konačan rezultat psotavio Đakomo Raspadori već u 68. minutu, nakon što je u gol smestio loptu posle odbitka.