Matthias Leterme, direktor bordo tima, ministar Kulture i sporta Kantona Sarajevo Kenan Magoda i novinar Marjan Mijajlović su se obratili medijima.
Direktor kluba iz Titove 38b je zahvalio ministru na saradnji.
– Veoma smo sretni zbog potpisanog dogovora. Zahvaljujem ministru Magodi i Vladi na podršci klubu. To znači mnogo za nas. Vjerujemo da će saradnja biti sve bolja i da ćemo ponosno predstavljati Sarajevo i Bosnu i Hercegovinu. Hvala vam u ime kluba i navijača, izjavio je Leterme, nakon čega je Magodi poklonio gostujući dres kluba sa Koševa.
Ministar je poručio:
– Ponosan sam što Ministarstvo kulture i sporta KS podržava vrhunski sport. Nastavljamo podršku i ove godine. FK Sarajevo je ponos našeg grada i moramo se boriti za titulu. Sarajevo će igrati svaku utakmicu sa ciljem osvajanja titule. Radujem se kontinuitetu u upravljanju klubom. Svi moramo podržati g. Mirvića, direktora Letermea i cijeli klub. Fudbal je važan i pratit ćemo svaku utakmicu, istakao je Magoda.
– Sport je najbolji način promocije, a utakmice u Premijer ligi i Evropi su najbolji ambasadori. Odlučili smo da logo “Visit Sarajevo” bude na dresovima FK Sarajevo. To je važno za nas. Kada svi sportski klubovi nose “Visit Sarajevo”, to će pokazati snagu našeg grada, objasnio je Magoda.
– Omladinski pogon je važan za razvoj svakog sportskog kolektiva. Sarajevo je jedan od rijetkih klubova koji je prošle godine sredstva pravdao za omladinski pogon. Moramo pratiti i podržavati ovaj segment, jer je ključan za razvoj sporta, naglasio je ministar.
Mijajlović je dodao:
– Saradnik sam za medije u Ministarstvu za kulturu i sport KS, te ćemo nastaviti saradnju. Fudbal je važan za naš narod i moramo podržati projekte poput onog koji vodi Ismir Mirvić. Sarajevo je na pravom putu ka uspjehu, poručio je Mijajlović.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


