Sarajevo bolje od Veleža – Gol.ba

U derbiju 5. kola Premijer lige BiH nogometaši Sarajeva minimalnim su rezultatom 1:0 savladali ekipu Veleža i na taj način vezali treći uzastopni trijumf ove sezone.

Možemo slobodno konstatovati kako je dolazak Simona Rožmana doslovno preporodio ekipu Sarajeva.

Slovenački trener je bordo momke vodio na tri utakmice u kojima je upisao isto toliko pobjeda, a najnovija “žrtva” bio je mostarski Velež.Nekoliko hiljada navijača na najvećem bh. stadionu vidjelo je kvalitetan i otvoren meč s obje strane, a na kraju je jedan pogodak napravio razliku.

Sarajevo je super-ofanzivno krenulo u meč. U prvih 15-ak minuta viđena je prava opsada gola gostiju koji su se tek nešto kasnije malo oslobodili.

Dvije dobre šanse je propustio Oliveira, ali i Ziljkić čiji je udarac izbliza otišao malo pored gola.

Velež se nakon toga probudio i u dva navrata je sreća pomazila Sarajevo. Gostujući veznjak Mihael Mlinarić je pogodio čak dvije prečke, jednu u 38., a drugu u 44. minuti utakmice.

Malo prije druge prečke situacija o kojoj će biti dosta polemike. Nakon jedne gužve pred golom domaćih šutirao je Hrkać, a lopta je na putu do mreže u ruku pogodila Amara Beganovića koji se nalazio u petercu.

Gostujući igrači su signalizirali igranje rukom, kao i penal, no pištaljka arbitra Dragana Petrovića iz Banja Luke nije se začula.Početkom nastavka zatresla se mreža gostiju iz Mostara. Nakon greške u odbrani Veleža, Ziljkić je uzeo loptu i dodao je do Olivere, a brazilski napadač u situaciji jedan na jedan iskusno matirao golmana za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Sarajevo je do kraja susreta uspjelo da sačuva svoju mrežu i u dobroj mjeri osujeti gostujuće napade te na taj način veže treći trijumf.Bordo tim je sa nova tri boda izbio na drugu poziciju s devet osvojenih bodova, dok je Velež upisao prvi poraz ove sezone.

Rožmanovi izabranici će u narednom kolu gostovati GOŠK-u u Gabeli, dok će Velež u novom derbiju ugostiti najvećeg rivala Sarajeva, ekipu Željezničara.