Sarajevo je već slavilo prolaz, a onda hladan tuš na Koševu – idemo u produžetke!

FK Sarajevo i Torpedo na Koševu igraju revanš utakmicu prvog pretkola Konferencijske lige. Sekunde su bh. predstavnika dijelile od drugog pretkola, ali…

Sarajevo nije briljiralo u prvih 45 minuta, ali je golom Almedina Ziljkića u 12. minuti steklo značajnu prednost.

U nastavku je bilo “more” šansi za izabranike Mirze Varešanovića, ali kada sve to već nije iskorišteno, Gruzijci u nadoknadi dolaze do 1:1. S obzirom da je bilo 2:2 u prvoj utakmici, a ne vrijedi pravilo gola u gostima, idemo u produžetke.

Gigauri se lijepo snašao nakon prekida i glavom pogodio, Šahinović nije imao šanse…

Nakon Zrinjskog, koji je u utorak na penale izbacio Urtaru u 1. pretkolu Lige prvaka, drama i večeras na Koševu.

Čeka nas još pola sata igre, a nisu isključeni ni penali. Kako god, vjerujemo da će na kraju ipak Sarajevo slaviti i da će osigurati nova dva meča u Evropi.

Ko pobijedi u spomenutom duelu, već u četvrtak će igrati protiv kazahstanskog Aktobea.

Podsjetimo da je ranije danas Željezničar u Bakuu savladao Dinamo Minsk sa 2:1 i tako prošao u drugo pretkolo, gdje ga očekuje duel sa Neftčijem, prenosi Sportsport.ba.