Sarajevo nadigralo Makedoniju GP, zbog jeftinih grešaka nije slavilo novu pobjedu

Sarajevo je danas odigralo i treću utakmicu na pripremama u Umagu, a protivnik Bordo timu bila je ekipa Makedonija Gjorče Petrov. Nakon pobjeda nad Aluminijem iz Slovenije te Rukhom iz Ukrajine bez primljenog gola, Sarajevo je danas remiziralo sa Makedonijom rezultatom 3:3.

Počeo je današnji meč, odigran u odličnim vremenskim uslovima, malom svečanošću u čast Krste Velkoskog, legendarnog napadača koji je prije nepune dvije godine napustio Sarajevo. Velkoskom je ovo bio prvi nastup protiv svog nekadašnjeg tima, a uručen mu je dres Sarajeva od strane sportskog direktora Senijada Ibričića.

Bordo tim je današnji meč započeo u sastavu Iliev, Kyeremeh, Soldo, Đuričković, Kapetanović, Krdžalić, Matanović, Julardžija, Penaranda, Hasić i Renan.

Kao što se i očekivalo, Bordo tim se bez problema od starta nametnuo na sredini i Makedonci su bili primorani da se brane u niskom bloku, a već nakon nekoliko minuta igrači Sarajeva tražili su jedanaesterac nakon što je u kaznenom prostoru Makedonije pao Hasić, no penala nije bilo.

Već u narednom napadu, Makedonci su poveli. Mrežu Sarajeva u osmoj minuti zatresao je Jonathan Balotelli, koji je oteo loptu nakon kratkog dodavanja Ilieva prema Krdžaliću. Brazilcu nije bilo teško zatresti prazan gol Sarajeva u toj situaciji.

Nije se međutim dugo čekalo na odgovor Bordo tima. Počele su se redati šanse pred golom Makedonije GP, a prvu je u 15. minuti imao Hasić, koji je bio doslovno sam pred golom ali je šutirao direktno u golmana. Potom su Renan i Julardžija zabilježili dva velika promašaja u 26. minuti, prije nego je došlo poravnanje.

U 28. minuti, vrlo raspoloženi Penaranda sjajnim driblingom izbacuje protivničkog igrača na lijevoj strani te pogađa jako preciznim udarcem mrežu Makedonije.

Samo nekoliko minuta kasnije, imao je Penaranda novu šansu, ali je njegov udarac bio neprecizan nakon što je sjajno pobjegao odbrani Makedonije.

Imalo je Sarajevo još nekoliko šansi do poluvremena i pravo je čudo da nije uspjelo pogoditi za vodstvo. No, već u 46. minuti je povelo autogolom Makedonaca nakon užasne greške u zadnjoj liniji.

Inače, u drugom dijelu za Sarajevo su igrali: Rogić, Duraković, Čelik, Beganović, Ljukovac, Hamzić, Mehmedović, Mustafić, Ziljkić, Anđušić, Čataković, a šansu je dobio i Bakir Nurković.

Nije drugo poluvrijeme bilo toliko kvalitetno kao prvo, s tim da je Sarajevo imalo gotovo potpunu kontrolu nad utakmicom. Međutim, tek je u 62. minuti ozbiljnije zaprijetilo. Tačnije, mrežu Makedonije GP pogodio je Hamza Čataković, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Nedugo nakon toga, tačnije u 71. minuti, Sarajevo stiže do trećeg pogotka. Mrežu Makedonije GP pogodio je Nemanja Anđušić nakon lijepe akcije sa Ziljkićem, te je djelovalo da su dileme oko pobjednika riješene.

Međutim, na drugoj strani Fazli pogađa za smanjenje zaostatka Makedonije i neizvjesnu završnicu utakmice u 73. minuti, a u 83. minuti Makedonci su uspjeli izjednačiti nakon velike gužve u šesnaestercu Sarajeva.

Do kraja utakmice nije bilo promjena, pa je meč okončan neriješenim rezultatom.