Senzacija u njemačkom Kupu. Bayern ispao od trećeligaša golom u 96. minuti

Njemački trećeligaš Saarbrucken priredio je senzaciju u 2. kolu njemačkog Kupa izbacivši Bayern s 2:1. Momčad Thomasa Tuchela se cijelu utakmicu mučila usprkos tome što je povela već u 16. minuti golom Thomasa Mullera. Ispostavilo se da će joj to ostati jedini gol na susretu, prenosi Index.hr.

Patrick Sontheimer je započeo preokret njemačkog niželigaša golom u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, a konačnih 2:1 je postavio Marcel Gaus pogotkom u 96. minuti. Ovim šokantnim porazom Bayern se oprostio od natjecanja u jako ranoj fazi te je pitanje hoće li Tuchel preživjeti kao trener nakon ovakvog debakla.

Leverkusen lako
U ranijim utakmicama lider Bundeslige Bayer Leverkusen izborio je osminu finala Njemačkog nogometnog kupa pobjedom 5-2 u gostima protiv trećeligaša Sandhausena, dok je ispao Freiburg. Momčad Xabija Alonsa povela je preko Exequiela Palaciosa (21) i Jonathana Taha (54), ali je Sandhausen izjednačio preko Christopha Erlicha (50) i Yassina Ben Balle (57).

Adam Hlozek je u 85. minuti omogućio Leverkusenu da po treći put preuzme kontrolu, da bi Marokanac Amine Adli u završnici dvoboja zabio dva puta (88, 90 +2). Za Bayer je cijelu utakmicu odigrao Josip Stanišić. Bayer Leverkusen upisao je 13. pobjedu u 14 službenih utakmica ove sezone, te imao još samo ligaški remi u Münchenu protiv Bayerna.

Freiburg isto ispao
Borussia Dortmund je na Westfalenstadionu, tri dana prije gostovanja kod Bayerna u “Klassikeru” njemačkog nogometa, dominirala nad Hoffenheimom, šestim u Bundesligi. Izabranici Edina Terzića slavili su 1-0 golom Marca Reusa u 43. minuti, dok Andrej Kramarić nije bio u sastavu gostiju.

Freiburg je neočekivano izgubio kod kuće 1:3 od drugoligaša Paderborna, dok je u dvoboju drugoligaša Magdeburg je na penale izbacio domaćina Kiela 6-5. Magdeburg je vodio s 2:0, pa su njegovi igrači potom postigli čak dva autogola, a u produžetku su primili gol u 123. minuti.