Sloga je slavila rezultatom 1:0, a trener Plemića Sergej Jakirović osvrnuo se na utakmicu.
“Imali smo jalovi posjed, nismo bili pretjerano konkretni, mada kako smo krenuli u utakmicu trebali smo povesti 1:0 u prvih 15 minuta. Naravno, kako to biva primimo gol iz prekida, iz jedne neodgovornosti, imamo igrača, ne čuvamo ga i nakon toga znao sam da će biti teško jer se odugovlači, svaki pad je faul, ležanje, bla bla bla, ali na kraju moramo čestitati Slogi na zasluženoj pobjedi”, rekao je Jakirović.
I dok bi većina bh. trenera kao alibi za poraz koristila umor igrača, Sergej Jakirović je odbio to da uradi.
“Nismo umorni, to je alibi, imali smo četiri nova igrača, poslije ubacili pet novih, tako da to su gluposti. Smatram da igrači koji igraju za Zrinjski moraju pokazati kvalitetu bez obzira kakav je teren. Težak je veoma teren jer nije protočan, nije mokar, ali nema veze, čestitam Slogi na zasluženoj pobjedi”, zaključio je Jakirović.


