SERIJA A: Blickrig Intera, Martinez rešio derbi protiv Lacija! (VIDEO)

Fudbaleri Intera, savladali su u derbiju Lacio 3:1 u 32. kolu Serije A. Polufinalisti ovogodišnje Lige šampiona, zadržali su šansu da i sledeće sezone kroz prvenstvo obezbede plasman u to takmičenje.

Domaćini su aktivnije krenuli u ovaj susret imajući posed i veći broj šuteva.

Na isteku prvih pola sata bilo je veoma uzbudljivo. Neroazuri su poveli preko Hoakina Koree, ali je taj gol u 26. minutu poništen zbog ofsajda.

Nedugo zatim su Lacijali iskoristili to i poveli golom Felipea Andersona u 30. minutu.

Do finiša meča nije bilo novih uzbuđenja. U roku od pet minuta je Inter potpuno preokrenuo.

Prvo je u 78. izjednačio Martinez a u 83. gosens pogodio za 2:1. Argentinski reprezentativac postigao je i treći gol koji je u finišu potvrđen nakon gledanja VAR snimka.

Nakon ovog susreta nastavlja se neizvesna borba za Ligu šampiona u preostalih šest rundi.