SERIJA A: Ćedirin dan u Napulju, Frozinone nosi bodove sa Maradone! (VIDEO)

Fudbaleri Napolija nisu uspeli da vežu i drugu pobedu nakon trijumfa protiv Monce. Dvaput su vodili na svom stadionu i na kraju remizirali ovog popodneva protiv Frozinonea 2:2. Tima koji je u prošlom kolu odoleo i Bolonji. Mogli su i do sva tri boda, ali nisu realizovali jedanaesterac gosti.

Domaćini su bili od početka dominantni. Poveli su prvi na stadionu “Dijego Maradona”. Lep gol u 17 minutu postigao je Mateo Politanao.

Frozinone je propustio najbolju priliku da izjednači. Nekada nada Juventusa Matijas Sule promašio je penal u 29. minutu i Meret mu odbranio.

Do poluvremena je Pjotr Zjelinski propustio šansu za 2:0. Turati mu je odbranio situaciju 1 na 1 u 42. minutu.

Gost je preko Ćedire izjednačio u 50. minutu. Napolitanci su prednost vratili u 63. minutu preko Viktora Osimena. Uzbuđenjima nije bio tu kraj, jer je Frozinone došao do novog izjednačenja. Ćedira je postigao novi gol u 74. minutu za 2:2.

Njegovim pogotkom je i postavljen konačan rezultat meča. Na kraju je u nadoknadi isključen Mario Rui.

Napolitancima su šanse za plasman u Ligu šampiona svedene na domen teorije. Frozinone vodi grčevitu borbu za opstanak.