SERIJA A: Juventus minimalnim rezultatom savladao Fiorentinu

U utakmici 31. kola italijanske Serije A fudbaleri Juventusa su na svom terenu savladali Fiorentinu rezultatom 1:0.

Od samog starta u timu Masimilijana Alegrija bili su reprezentativci Srbije Filip Kostić i Dušan Vlahović, kojem su poništena čak dva gola. Juventus je tokom čitavog prvog dela bio bolji rival, a prilike su propustitli Gatija, Bremer i Mekeni. Bolja igra Juventusa iskorišćena je u 21. minutu igre što se ispostavilo kao i pobedonosni gol a to je bilo delo Federika Gatia. Kostić je izveo korner sa leve strane lopta je došla Bremeru, koji je udario glavom pogodio stativu, a to je pokupio drugi štoper Gati i savladao golmana Fiorentine. Imao je srpski napadač Dušan Vlahović prilke protiv bivšeg kluba, ali nije koristio šanse koje su mu se ukazale.

Bivšem igraču Partizana poništena su čak 2 gola, prvi zbog ofsajda Bremera, a potom i Vestona Mekenija. Najbolju priliku Fiorentina je imala u 74. minutu, Niko Gonzales je raspalio sa distance, Ščensni je sjajno intervenisao a lopta je završila u korneru. Nakon ovog meča Juventus je ostao treći na tabeli sa 62 osvojena boda, dok se Fiorentina nalazi na desetom mestu.

U narednom kolu Juventus na svom terenu dočekuje Torino, dok će Fiorentina ugostiti Đenovu.