SERIJA A: Lacio se poigrao sa Specijom, uz dva gola i jubilej SMS-a! (VIDEO)

Fudbaleri Lacija savladali su na Olimpiku Speciju sa ubedljivih 4-0, u okviru 8. kola italijanske Serije A, uz nova dva gola Srgeja Milinković-Savića.

Ovo su bili 50. i 51. gol u Seriji A za srpskog fudbalera.

Mogli su nebeskoplavi već u trećem minutu do prednosti, ali najbolji strelac lige prošle sezone Ćiro Imobile nije realizovao poenal dosuđen posle samo 40 sekundi.

To ipak nije poremetilo domaćina, pošto je u 12. minutu došao do prednosti golom Matije Zakanjija, posle preciznog dodavanja Felipe Andersona.

Alesio Romanjoli je u 24. minutu duplirao prednost, nakon što je zahvatio ničiju loptu koja je pala izvan šesnaesterca i uputio pravi „topovski“ udar.

U drugom poluvremenu usledio je šou srpskog reprezentativca.

Prvo je u 61. minutu povosio na 3-0 posle pasa Zakanjija, a zatim u nadoknadi vremena, kada je sve već bilo rešeno, iskoristio odličnu loptu Hisaja za svoj drugi gol i konačan rezultat.

Lacijali su se ovom pobedom izjednačili po broju bodova sa Milanom i Atalantom, pošto su sva tri tima sakupila po 17, s tim da klub iz Bergama koji zauzima 2. poziciju ima i utakmicu manje jer kasnije danas igra protiv Fiorentine.