SERIJA A: Lazović opet ključan u Veroni, Sampdorija ostala bez pobede u poslednjoj sekundi!

U dva meča koji su odigrani u ponedeljak, do bodova su stigle ekipe koje se grčevito bore za opstanak.

Verona i Lacio su remizirali na Bentegodiju 1:1 što je rezultat koji više zadovoljava domaće.

Rimljani su poveli krajem prvog poluvremena preko Pedra, ali u nastavku nisu uspei da sačuvaju vođstvo.

Na asistenciju Lazovića posle slobodnog udarca, strelac je bio Engonge u 51. minutu.

Lacio je na 4. mestu sa 39 bodova i očekuje ih velika borba za Ligu šampiona, dok je Verona sada na 14 bodova što je 4 boda manje od Specije koja je prva iznad crte.

U drugom meču večeri Sampdorija Dejana Stankovića je podelila bodove u Monci 2:2. Heroj pobede je mogao biti Manolo Gabijandini koji je sa 2 gola vodio Sampu do treće pobede u prvenstvu

Prvi gol za Moncu je postigao Petanja sredinom prvog poluvremena, a drugi je delo Pesina u 9. minutu nadoknade posle penala u doslovno poslednjoj sekundi utakmice

Sampdorija sada ima 10 bodova i još uvek je daleko od sigurne zone, dok je Monca na 10. mestu sa 26 bodova.