SERIJA A: Macari debitovao pobedom, Lacio pao u Salernu (VIDEO)

U prva dva meča 13. kola Serije A Napoli i Salernitana su odneli pobede identičnim rezultatom 2:1.

Aktuelni šampion je slavio na debiju novog-starog trenera Valtera Macarija u Bergamu.

Poveli su gosti pred sam kraj prvog poluvremena preko Kviče Kvarackelije koji je glavom dobro reagovao.

Domaći su izjednačili preko Lukmana na startu drugog dela, a Napoli je pobednički gol postigao 10 minuta pre kraja.

Povratnik Viktor Osimen je odlično pronašao Elmasa koji je doneo važnu pobedu šampionu.

Napoli sad ima 24 boda na 3. mestu, dok je Atalnta sa 20 na 6. mestu.

U Salernu, domaća Salernitana je došla do prve pobede u sezoni posle preokrata protiv Lacija.

Gosti su vodili golom Imobilea posle penala, da bi u drugom delu Kastnos i bivši Lacijal Kandreva doneli pobedu u borbi za opstanak.

Lacio na 10. mestu ima 17 bodova, dok Salernitana je i dalje poslednja sa 8 bodova, ali je uhvatila priključak za konkurentima.