SERIJA A: Milan prebacio pritisak na Napoli, Stanković ostvario kapitalnu pobedu! (VIDEO)

Serija A se nastavila sa dva meča 16. kola.

Aktuelni šampion Milan ostvario je važnu pobedu na gostovanju u Salernu protiv Salernitane 1:2.

Odlično su meč započeli „Rosoneri“ i sa dva brza gola stekli veliku prednost. Strelci su bili Rafael Leao i Sandro Tonali.

To je bio rezultat koji je bio aktuelan do 10 minuta pred kraj kada je Bonacoli uneo neizvesnost u završnicu. Ipak, Milan je sačuvao prednost i prišao je Napoliju na 5 bodova minusa pred njihov meč sa Interom. Sa druge strane Salernitana je ostala na 17 bodova.

U drugom meču, Sampdorija Dejana Stankovića je odnela ttri boda iz Ređo Emilije posle pobede protiv Sasuola 1:2.

Oba gola su pala u raspou od 3 minuta sredinom prvog poluvremena, a strelci su bili Gabijandini u Auđelo.

U drugom delu Berardi smanjuje sa bele tačke na 1:2, ali to ostaje konačan rezultat. Sampdorija ima 9 bodova i još uvek je daleko od sigurne zone, ali je bitna pobeda za nastavak sezone. Sasuolo je ostao na 16 bodova.