SERIJA A: Monca savladala Bolonju i prestigla je na tabeli, remi Sasuola i Udinezea uz gol u prvom minutu i asistenciju Samardžića! (VIDEO)

U utakmicama Serije A koje su završene danas pobedu je ostvarila Monca, dok su remizirali Udineze i Sasuolo.

U utakmici u Udinama viđeno je veoma efikasno prvo poluvreme, u kom su postignuti svi golovi, ali domaćinu nije bilo dovoljno ni to što je dva puta vodio.

Već u prvom minutu je uzbuđenje nagovestio Destini Udogi, koji je prihvatio loptu na ivici šesnaesterca, potražio prostor za šut i pogodio.

Samo pet minuta kasnije Mateus Enrike je izjednačio, pa radost domaćih nije trajala dugo. On se našao na pravom mestu posle odbitka, a usput je lopta zakačila nekog od domaćih igrača i prevarila golmana.

U 28. minutu crno-beli su ponovo poveli. Posle veoma precizne lopte Lazara Samardžića iz slobodnog udarca gol je postigao Jaka Bijol. Međutim, Nehjuel Perez je skrenuo loptu u svoju mrežu u drugom minutu zaustavnog vremena, i tako postavio konačan rezultat.

Udineze je osmi, a Sasuolo 15. na tabeli Serije A.

Monca je minimalnim rezultatom 1-0 slavila na gostovanju Bolonji i tako je prestigla na 9. mestu tabele, pošto sada obe ekipe imaju po 29 bodova.

Odlučujući pogodak je u 25. minutu postigao Đulio Donati, kome nije ostao težak zadatak posle slaloma Andree Petanje kroz šesnaesterac domaćih.