SERIJA A: Penali im došli glave, Bolonja odnela bodove sa San Sira! (VIDEO)

Fudbaleri Milana remizirali su 2:2 sa Bolonjom u 22. kolu Serije A. Uspeli su da preokrenu, ali su u finišu ostali bez celog plena.

Bolonja je imala terensku inicijativu na gostovanju. Bolji posed lopte i više šuteva.

Jedan od dva u okvir bio je onaj za vođstvo. Gosti su poveli preko Džošue Zirkzea u 29. minutu.

Krajem poluvremena desila su se uzbuđenja. Trener Bolonje Tijago Mota je isključen zbog rasprave sa sudijama. Žiru nakon toga promašuje penal.

Nedugo zatim Ruben Loftus Čik poravnava na 1:1 u 45. minutu na dodavanje Kalabrije. Tim skorom se otišlo na odmor.

Zirkze je u 49. minutu promašio kolosalnu šansu šutiravši preko gola. Milan je na ulasku u poslednjih 15 minuta utakmice dobio novi penal. I njega su promašili, ovog puta Teo Ernandes.

Sve su to naplatili Rosoneri u 84. minutu. Za 2:1 i potpuni preokret pogodio je Loftus Čik.

Bolonja se potrudila da nadoknadu učini zanimljivom. Rikardo Orsolini je realizovao penal za 2:2 u 2 minutu dodatnog vremena. Od sredine meča igrao je Luka Jović.

Nakon ovog meča Milan zaostaje pet bodova za Juventusom koji je drugi, a sedam poena u odnosu na gradskog rivala koji je lider. Bolonja je sedma i bori se za Evropu.