SERIJA A: Račić strelac, pet golova Kviče i Osimena, aktuelni šampion razbio Sasuolo! (VIDEO)

Fudbaleri Napolija ostvarili su pobedu u Seriji A nakon dva vezana remija. Bili su vidno raspoloženi i u gostima pobedili Sasuolo sa 6:1 u meču 21. kola.

Napoli je od starta dominantno krenuo. Kontrolisali su posed lopte i imali veći broj šuteva.

Međutim, domaćini su poveli u 17. minutu golom srpskog internacionalca Uroša Račića.

Napolitanci su brzo preokrenuli rezultat i to u roku od dva minuta. Prvo je izjednačio Rahmani u 29. a u 31. vođstvo doneo Osimen.

Nigerijski napadač je potom postigao u 41-om pogodak za 3:1.

Gosti iz Napulja tako na odmor odlaze sa dva gola prednosti.

Osimen je odmah na startu drugog poluvremena upisao het trik u 47. minutu. Nisu stali gosti, Kvarackelija četiri minuta kasnije daje gol za 5:1.

Potom su mreže mirovale dvadesetak minuta. Kviča je u 75-om postigao drugi pogodak, ukupno za 6:1. Za konačni rezultat. Uroš Račić je na terenu proveo 56 minuta.

Aktuelni šampion ima 40 bodova i zaostaje osam za Bolonjom koja je na 4. mestu što vodi u Ligu šampiona. Titulu su praktično predali imajući 26 bodova manje nego Inter. Sasuolo je prvi ispod crte, iako sa Veronom i Kaljarijem ima po 20 bodova.