SERIJA A: Šampion jedva izvukao bod u Lećeu! (VIDEO)

Fudbaleri aktuelnog šampiona Milana ostali su bez dva boda na gostovanju Lećeu u 18. kolu Serije A, pošto je utakmica završena nerešenim rezultatom 2-2.

Posle prvog poluvremena je delovalo da sve može biti još gore završeno po tim Stefana Piolija, pošto su gubili sa 2-0.

Već u 3. minutu je Teo Ernandez nespretno loptu smestio u mrežu svog tima nakon što je ubačena u šesnaesterac sa leve strane.

Već u 23. minutu duplirana je prednost kada je Federiko Baskiroto glavom postigao gol posle centaršuta Mortena Hjumlanda.

U drugom delu utakmice Rosoneri su ipak uspeli da spasu makar bod, iako su domaći fudbaleri i tada uputili više šuteva ka golu.

Prvo je Rafael Leao majstorijom, kada je gotovo iz mrtvog ugla pronašao prostor za pogodak, prepolovio zaostatak, da bi konačnih 2-2 postavio Kalabrija u 70. minutu posle uigrane akcije, kada je Olivije Žiru dugu loptu ukrotio glavom i asistirao mu, da bi desni bek na isti način postigao gol.

Milanu je ipak i bod bio dovoljan da se osami na drugoj poziciji tabele ispred Juventusa, koji je juče demoliran u derbiju kola.