SERIJA A: Sergej najavio pravi debakl šampiona u Rimu! (VIDEO)

Fudbaleri aktuelnog šampiona Milana doživeli su pravi debakl na gostovanju Laciju u 19. kolu Serije A, pošto su poraženi sa ubedljivih 4:0.

Već u 4. minutu je radost domaćim navijačima doneo srpski reprezentativac i kapiten tima Sergej Milinković-Savić, koji je iz srca šesnaesterca hladnokrvno plasirao loptu u mrežu nakon što ga je sa leve strane pronašao Matija Zakanji.

Zakanji se i sam upisao u strelce u 38. minutu kada je duplirao prednost domaćina, i postavio krajnji ishod prvog poluvremena – 2:0. On se našao na pravom mestu nakon što se lopta odbila od druge stative i samo je rutinski smestio u gol.

Luis Alberto je povisio na 3:0 u 67. minutu sa bele tačke, nakon što je Pjer Kalulu skrivio penal faulom u šesnaestercu svog tima.

Španac je svom učinku pridodao i asistenciju u 75. minutu kada je odlično iz prve na malom prostoru proigrao Felipea Andersona, koji se našao licem u lice sa golmanom Rosonera Tatarušanom kog je savladao za konačnih 4:0.

Tim Stefana Piolija tako nije iskoristio priliku da se dodatno odlepi na drugoj poziciji u odnosu na gradskog rivala Inter, od kog sada ima samo bod više, kao uostalom i od današnjeg rivala, koji je tako na trećem mestu pretekao Nerazure, iako obe ekipe imaju po 37 bodova.