Sevilla uz pogodak Rakitića ostvarila veliku prednost protiv Dinama (VIDEO)

Sevilla je u prvom susretu play-offa za plasman u osminu finala Europske lige na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan bila bolja od Dinama rezultatom 3:1 (3:1). Domaćini su poveli u uvodnom dijelu susreta kada je s bijele točke bio precizan Ivan Rakitić. Nadu Plavima je privremeno vratio Mislav Oršić, no u samoj završnici prvog dijela značajnu prednost Sevilli pred uzvrat u Zagrebu pogocima donose Lucas Ocampos i Anthony Martial.

Strateg Dinama Željko Kopić uz kartoniranog Josipa Mišića za večerašnji sraz nije mogao računati ni na ozlijeđenog Luku Ivanušeca koji ima problema s aduktorom pa su se u prvoj postavi našli Amer Gojak i Deni Jurić.

Sevilla je preuzela posjed lopte u uvodu utakmice, no prvu opasnu situaciju u 5. minuti imao je Dinamo, ali Petković na koncu nije dobro reagirao u kontri te je brzo izgubio posjed lopte.

U 9. minuti odlično je s oko 25 metara iskosa pucao Oršić, a vratar domaćih Bono je ipak uspio odbiti loptu u korner.

Tri minute kasnije Rakitić je izvrsnim okomitim dodavanjem u priliku izbacio Martiala, a njegov udarac s ruba kaznenog prostora brani Livaković. U nastavku akcije prvi do lopte dolazi Gomez koji potom pada u šesnaestercu nakon duela s golmanom Dinama, a talijansku sudac Guida je pokazao na bijelu točku u korist Seville. Usprkos prosvjedima Plavih VAR nije pozvao Guidu na pregled video snimke. Siguran izvođač s 11 metara bio je bivši hrvatski reprezentativac i kapetan Seville Ivan Rakitić koji je loptu poslao u jednu, a Livakovića u drugu stranu.

Uslijedio je period igre bez značajnijih prilika, a onda u 41. minuti Plavi dolaze do izjednačenja. Ubačaj Ristovskog odlično je primio Oršić koji je iskoristio lošu obrambenu reakciju Diega Carlosa te je sa sedam metara iskosa matirao Bona.

Već u 44. minuti igre Sevilla je ponovno u vodstvu. Ovaj put se uz puno sreće u strijelce upisao Ocampos koji je nakon odbijene lopte pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta se na putu prema golu odbila od Petkovića i prevarila Livakovića.

Domaćini su prednost povećali u prvim sekundama nadoknade prvog poluvremena kada je Gomez nakon kontre asistirao za Martiala koji sa osam metara iskosa prizemno šalje loptu u suprotni kut Dinamovih vratiju. Plavi su tražili prekršaj u začetku akcije Seville, no VAR soba nije smatrala da Guida treba pogledati snimku duela u kojem je na travnjaku završio Bočkaj.

Jurić je u 49. minuti probio po desnoj strani napada nakon čega je pokušao na prvoj stativi uposliti Oršića, ali u posljednji trenutak Diego Carlos odbija loptu u korner.

Četiri minute kasnije Bočkaj je odlično ubacio za Lauritsena čiji udarac glavom fantastično brani Bono, a odbijenu loptu u gol Seville iz peterca ne uspijeva pospremiti Jurić čiji udarac pogađa vratara domaćih.

U 60. minuti Ademi je imao priliku poslužiti usamljenog Emrelija, ali nije uspio dodati loptu do njega. Dvije minute kasnije snažan udarac Ademija s dvadesetak metara uspio je blokirati Diego Carlos.

Domaćini su uzvratili u 68. minuti preko Ocamposa koji se oslobodio Franjića te je lukavo pucao s desne strane iskosa, a Livaković je spretno uspio upisati obranu.

U posljednjih dvadesetak minuta dvoboja tempo utakmice je pao tako da nijedna od momčadi nije kreirala značajniju opasnost pred golom suparnika.

Sevilla – Dinamo 3:1

Uzvratne utakmice play-offa na rasporedu su u četvrtak, 24. veljače. U osminu finala direktno su se plasirali pobjednici grupne faze natjecanja, a to su bili Lyon, Monaco, Spartak Moskva, Eintracht Frankfurt, Galatasaray, Crvena zvezda, Bayer Leverkusen i West Ham. Ždrijeb osmine finala održat će se u petak, 25. veljače, a prve utakmice igraju se 10. ožujka dok su uzvrati predviđeni za tjedan dana kasnije.