Shakhtar prejak za Sarajevo: Visoka pobjeda Ukrajinaca nad Bordo timom

Fudbaleri Sarajeva su u današnjoj prijateljskoj utakmici u turskoj Antaliji poraženi od ukrajinskog Shakhtara i to veoma ubjedljivo, bilo je 4:0.

Sarajevo je dobro otvorilo utakmicu i imalo odličnu priliku preko Brazilca Renana Oliveire koji je nakon gužve pred golom Shakhtara pokušao savladati golmana ukrajinskog tima, no njegov pokušaj je otišao preko gola da bi Ukrajinci poveli u 28. minuti utakmice. Jedna lopta je došla do Stepanenka koji je majstorskim udarcem sa nekih tridesetak metara smjestio iza leđa golmana Bordo tima, Muhameda Šahinovića.

Nakon vodećeg gola uslijedila su dva nova pogotka ukrajinskog tima i to u razmaku od svega tri minute. Prvo je u 33. minuti susreta katastrofalno pogriješio Ivan Borna Jelić Balta, a Lassina Traore iskoristio njegovu grešku i udvostručio prednost ukrajinskog tima, a tri minute kasnije treći gol za Shakhtar je postigao Georgiy Sudakov. I poslije gola, Shakhtar je imao više od igre.

Zabilježili smo veoma dobre pokušaje Traorea, koji je pogodio prečku gola Šahinovića, te Zubkova koji je sa centra igrališta pokušao savladati Šahinovića, no nije uspio da bi još jednu priliku za Bordo tim imao brazilski napadač Renan, ali je udarac ofanzivca Sarajeva poslije dodavanja Almedina Ziljkića je pogodio vanjski dio mreže, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 3:0 za Shakhtar.

Drugi dio igre je Sarajevo otvorilo prilikom Đanija Salčina koji je šutirao sa nekih dvadesetak metara preko gola golmana Ukrajinaca da bi u 55. minuti Shakhtar postigao četvrti gol na današnjoj utakmici i to nakon spektakularne akcije koju je na kraju krunisao Lassina Traore svojim drugim golom. Stepanenko je uposlio Sudakova koji je iz prve odigrao za Bondarenka, a on je također iz prve pronašao Traorea koji je zaobišao Šahinovića i pogodio.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, te je utakmica okončana pobjedom Shakhtara rezultatom 4:0.

Sarajevo – Shakhtar 0:4 (Stepanenko 28‘, Traore 33‘, 55‘, Sudakov 36‘)

Sarajevo: Šahinović; Vršajević (61. Musa), Šerbečić, Martinović (65. Trako), Salčin (65. Tomašević); Jelić Balta (56. Čirjak), Avramovski (56. Mustafić), Varešanović (61. T. Ramić), Kyeremeh (61. Guliashvili), Ziljkić (61. Džafić); Renan Oliveira (61. Čataković). Trener: Mirza Varešanović.

Shakhtar Donetsk: Trubin, Traore, Bondar, Stepanenko, Sudakov, Zubkov, Mykhailichenko, Kryskiv, Bondarenko, Matviienko, Konoplia. Trener: Igor Jovićević.