Mladi reprezentativac Srbije – Jan-Karlo Simić postao je prvo ljetno pojačanje belgijskog velikana – Anderlecht.
19-godišnji stoper došao je u transferu vrijednom 3 milijuna eura od 20% od sljedeće prodaje iz talijanskog Milana. Talentirani branič potpisao je ugovor s ljubičasto-bijelima do ljeta 2029. godine i odabrao dres s brojem 4.
“Jako sam ponosan što sam potpisao ugovor s tako prestižnim klubom kao što je Anderlecht. Svi znaju Anderlecht i igrače svjetske klase koji su ovdje započeli svoje karijere. Stoga se čini kao savršen korak za mene da nastavim rasti i učiti od iskusnijih igrača. Radujem se slavlju pobjeda sa svojim suigračima i navijačima.” rekao je Šimić.
“Sada kada smo osigurali Janu Vertonghenu za dodatnu sezonu, Jan-Carlo je sljedeći važan dio slagalice.” Riječ je o iznimno talentiranom, mladom igraču s iskustvom već u jednoj od najvećih europskih liga. Savršeno se uklapa u naš stil igre. Jako smo zadovoljni što smo uspjeli dovesti talentiranog i mladog nogometaša pred kojim je svijetla budućnost”, dodao je sportski direktor kluba – Jesper Fredberg.
U protekloj sezoni (prvoj kao seniorski nogometaš) Simić je za Rossonere odigrao šest utakmica u kojima je postigao jedan pogodak.
Izvor: ( www.sportskenovosti.net / Fudbalski.com )


