Široki Brijeg nakon penala savladao Stupčanicu i prošao u četvrtfinale Kupa BiH

U okviru osmine finala Kupa BiH, danas su u Olovu snage odmjerili Stupčanica i Široki Brijeg, a prolaz u četvrtfinale Kupa BiH poslije boljeg izvođenja penala je izborio gostujući tim.

Klub sa Pecare je iz prve prave prilike na današnjem susretu došao do vodstva. Igrala se osma minuta, kada je Mamić pogodio protivničku mrežu za vodstvo Širokobriježana.

Nakon centaršuta Kuprešaka, golman domaćeg tima je zaustavio pokušaj igrača ekipe sa Pecare, ali je on natrčao na odbijanac i pospremio je loptu u mrežu.

Promjene rezultata u Olovu nije bilo sve do 40. minute, tada je Široki Brijeg do novog gola došao preko Bagarića, koji je uduplao prednost svoje ekipe protiv Stupčanice, i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu, nije bilo prevelikih uzbuđenja, ali sve do 53. minute, kada je golman domaće ekipe u posljednji tren intervenisao ispred Lukića.

Tri minute kasnije, Subašić je centrirao iz slobodnjaka, ali je u toj situaciji dobro reagovala odbrana kluba sa Pecare.

Igrala se 57. minuta, kada je Stupčanica uspjela da smanji prednost Širokog Brijega. Subašić je šutirao, a onda je Matić skrenuo loptu u svoju mrežu i na taj način je prevario golmana Tomića.

Poslije toga je domaći sastav pokušavao da napravi pritisak, koji im se isplatio u 74. minuti, kada je Stupčanica stigla do izjednačenje rezultata na Dancu. Poslije lijepe kombinacije sa svojim saigračima, Božić je pogodio za 2:2.

U 80. minuti je Subašić pokušao da pogodi protivničku mrežu, ali je bez većih problema njegov udarac zaustavio golman Tomić. Do kraja utakmice, više nije bilo ozbiljnijih prilika, pa su poslije 90 minuta igre uslijedili penali, gdje su se nešto bolje snašli igrači domaće/gostujuće ekipe.

Tako su za Stupčanicu u penal seriji pogađali Bešić i Fatai. S druge strane, sigurni sa bijele tačke u ekipi sa Pecare su bili Pranjić, Chinedu, Mamić i Mašić.

NK Stupčanica – NK Široki Brijeg 2:2 (2:4 rezultat poslije boljeg izvođenja penala).